Charita

STAŇ SA SÚČASŤOU FARSKEJ CHARITY LIETAVA!

Ľudia v núdzi nežijú len za hranicami. Sú vedľa nás. Potrebujú našu pomoc. Tvoja farnosť ŤA potrebuje! Buďme spolu blízko pri človeku. Charita je jeden z troch základných pilierov poslania Cirkvi, ohlasovanie Evanjelia a slávenie liturgie bez konkrétneho angažovania sa veriacich ostáva prázdne. Charita je tak podstatným znakom Cirkvi a neodmysliteľným elementom pastoračného konania, nielen privátnou kresťanskou aktivitou.
ČO JE FARSKÁ CHARITA?
  • Farská charita (FCH) združuje dobrovoľníkov, ktorí vo svojej farnosti uskutočňujú charitatívne poslanie Cirkvi
  • FCH podlieha farskému úradu (právne a ekonomicky)
  • štatút FCH schvaľuje diecézny biskup
  • je registrovaná a koordinovaná Diecéznou charitou Žilina
KOMU SA VENUJE?
  • starí alebo chorí ľudia
  • ľudia bez domova
  • mnohodetné rodiny
  • deti a mládež
  • závislí (alkohol, drogy a i.)
  • osamotení
  • nezamestnaní
  • misie
Pravidelné aktivity (raz ročne):
  • zbierka šatstva a obuvi
  • zbierka potravín a čistiacich prostriedkov
  • zbierka školských pomôcok
  • zapojenie sa do Tesco zbierky organizovanej diecéznou charitou
  • pomoc pri organizovaní detských táborov vo farnosti
  • pomoc pri distribúcii balíčkov potravinovej pomoci (MSVaR)
Naša farská charita vznikla v roku 2014 a postupne sa rozrastala. Na stretnutiach farskej charity sa zúčastňujú od roku 2016 dobrovoľníčky zo všetkých 8 obcí farnosti – 12 stálych dobrovoľníkov. Pri organizovaní aktivít sa príležitostne zúčastňuje ďalších 8 dobrovoľníčok a do zbierok sú pozvaní všetci farníci. Viac informácií – Farská charita Lietava, tel. 0948 517 364, 0903 729 456, alebo sa obráťte na správcu farnosti.

December 2018

Jedna z posledných zbierok bola adventná ZBIERKA potravín a čistiacich prostriedkov
V nej sme pomohli:

rodinám